Likuma "Par tiesu varu" 29. pantā noteikts, ka rajona (pilsētas) tiesas sastāvā var būt zemesgrāmatu nodaļa, kuras darbības teritorija atbilst rajona (pilsētas) tiesas darbības teritorijai vai aptver vairāku rajonu (pilsētu) tiesu darbības teritorijas.

Zemesgrāmatu likuma 2. pantā noteikts, ka zemesgrāmatu pārzināšana piekrīt rajonu (pilsētu) tiesu zemesgrāmatu nodaļām.

Ministru kabineta "Noteikumi par rajona (pilsētas) tiesām, apgabaltiesām un šo tiesu darbības teritoriju" nosaka rajonu (pilsētu) tiesu zemesgrāmatu nodaļu darbības teritorijas.


Zemesgrāmatu nodaļa E-pasts Adrese Tālrunis Darba laiks
Aizkraukles aizkraukle@zemesgramata.lv Spīdolas iela 4, Aizkraukle, LV-5101 65122071, 65124858    Pirmdiena 8.30 - 18.00
   Otrdiena 8.30 - 17.00
   Trešdiena 8.30 - 17.00
   Ceturtdiena 8.30 - 17.00
   Piektdiena 8.30 - 16.00
Alūksnes aluksne@zemesgramata.lv Rūpniecības iela 8, Alūksne,  LV-4301 64322887, 64324331
Bauskas bauska@zemesgramata.lv Uzvaras iela 3, Bauska, LV-3901 63923091
Cēsu cesis@zemesgramata.lv Uzvaras bulvāris 12, Cēsis, LV-4101 64122907, 64122797
Daugavpils daugavpils@zemesgramata.lv Ģimnāzijas iela 11, Daugavpils, LV-5401 65423100
Dobeles dobele@zemesgramata.lv Muldavas iela 16, Dobele, LV-3701 63721039
Gulbenes gulbene@zemesgramata.lv Ābeļu iela 2, Gulbene, LV-4401 64471280
Jelgava jelgava@zemesgramata.lv Dambja iela 12, Jelgava, LV-3001 63011303, 63046871
Jēkabpils jekabpils@zemesgramata.lv Rīgas iela 150, Jēkabpils, LV-5202 65221490, 65223114
Kuldīgas kuldiga@zemesgramata.lv Pilsētas laukums 4, Kuldīga, LV-3301 63320134
Liepājas liepaja@zemesgramata.lv Jūras iela 12, Liepāja, LV-3401 63489790, 63489780
Limbažu limbazi@zemesgramata.lv Rīgas iela 16, Limbaži, LV-4001 64070733
Madonas madona@zemesgramata.lv Blaumaņa iela 3, Madona, LV-4801, Latvija 64821153, 64821707
Ogres ogre@zemesgramata.lv Mālkalnes prospekts 10, Ogre, LV-5001 65022315
Rēzeknes rezekne@zemesgramata.lv Atbrīvošanas aleja 88, LV-4601 64622291
Rīgas riga@zemesgramata.lv Ieriķu iela 5, Rīga, LV-1084 67225246
Rīgas rajona rigasrajons@zemesgramata.lv Ieriķu iela 5, Rīga, LV-1084 67224334, 67029869
Saldus saldus@zemesgramata.lv Tūristu iela 3, Saldus, LV-3801 63823672, 63822076
Talsu talsi@zemesgramata.lv Kareivju iela 7, Talsi, LV-3201 63222320
Tukuma tukums@zemesgramata.lv Pils iela 15A, Tukums, LV-3101 63125189
Valkas valka@zemesgramata.lv Rīgas iela 22, Valka, LV-4701 64722648
Valmieras valmiera@zemesgramata.lv Voldemāra Baloža iela 13A, LV-4201 64224562, 64233784
Ventpils ventspils@zemesgramata.lv Jūras iela 34, Ventspils, LV-3601 63623978